BSK poražen u Foči, Proleter u Bijeljini

10. kolo Prve lige RS

Ovog vikenda završeno je deseto kolo Prve lige RS. U derbju kola Sutjeska je u Foči golom Dejana Drakula savladala BSK, dok je Radnik u Bijeljini sa istim rezultatom bio bolji od gostiju iz Teslića.

Radnik je u Bijeljini na Gradskom stadionu pred oko 300 gledalaca savladao FK Proleter. Naime, gosti su bili ravnopravan protivnik tokom utakmice, tek su posustali u posljednjih pet minuta.

U 85. minuti Davor Ninković na nepravilan je način zaustavio Muhameda Sajtanovića u šesnaestercu Proletera, a sudija Ljubiša Kuvalja rukom je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Takovac, koji se tako iskupio za promašeni jedanaesterac u susretu prošlog kola sa Slogom iz Trna.

Pet minuta ranije gosti su mogli čak i da povedu kada je Bojan Jelić izvrsno uposlio Semira Kapića, ovaj šutirao na gol Đorđevića i kada su svi loptu vidjeli u mreži ona se, pukim slučajem, odbila od stativu.

Imali su domaćini više od igre, posebno treba istaknuti prilike Gaševića, Pavića i Milutinovića. Mali broj gledalaca nije mogao uživati u fudbalskoj predstavi, po zaista hladnom vremenu.

Istim rezultat u Foči je "pao" BSK. Pred oko 500 gledalaca fudbaleri Sutjeske došli su i do četvrte uzastopne pobjede, te tako izbili na čelo prvenstva. Dejan Drakul presudio je gostima nakon što je glavom iskoristio ubačaj Srndovića iz kornera. Do kraja utakmice još nekoliko šansi, no nisu gosti mogli doći do povoljnog rezultata u derbiju 10. kola Prve lige RS.

RADNIK - PROLETER 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Takovac (86, penal), stadion: Gradski, gledalaca: 300, sudija: Ljubiša Kuvalja (Srbac) 7, pomoćnici: Ljubo Aničič (Srbac) i Rodoljub Stefanović (Gradiška), delegat: Milenko Tambić (Prijedor), žuti kartoni: Vasić, Gašević, Nikić (Radnik), Ninković, Dolić, Rašić (Proleter). Igrač utakmice: Darko Gašević (Radnik) 7.

Radnik: Đorđić 7, Đurić 6,5, Konculić 6 (od 46. Nikić 6), Takovac 6,5, Sapanjoš 6, Ostojić 7, Jokić 6,5, Pavić 6,5 (od 73. Sajtanović -), Vasić 6,5 (od 80. Milutinović -), Gašević 7, Vujić 6,5. Trener: Jovo Borković.
Proleter: Kuvekalović 7, Savić 6,5, Jelić 7, Ninković 6, Jorgić 6, Šijaković 6, Dolić 6,5, Popović 6, Gačić 6, Kapić 7, Rašić 6,5 (od 82. Nikić -). Trener: Zoran Ćurguz.

SUTJESKA - BSK  1:0  (0:0)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 500. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Strijelac: D. Drakul u 61. minutu. Žuti kartoni: N. Drakul, Dostić, Mihajlović, Srndović, Medić, Simić (Sutjeska), Sladojević, Malčić, Damjanić, Radoja, Plavšić (BSK). Crveni karton: Bojan Sladojević (BSK) u 11. minutu.
SUTJESKA: D. Matović, Rašević, Simić, Mihajlović, D. Drakul, N. Drakul, Mojović, Blagojević (od 50. Kunovac), Srndović (od 75. R. Radović) , Dostić (od 33. Medić), N. Matović.
BSK: Bijelić, Sladojević, Tomić, Šteković, Damjanić, Benić (od 85. Plavšić), Radoja, Vuković, Devušić, Malčić, Ivetić.