Bursa deklasirala Genclerbirligi

Ermin Zec ušao u 63. minuti

Nogometaši Bursaspora, rezultatom 4:0, deklasirali su Genclerbirligi u prvoj utakmici 5. kola turske Superlige.

Bursa je povela tek u završnici prvog dijela, kada je strijelac bio Ozan Ipek. Isti igrač u 68. minuti ponovo se upisao u listu strijelaca. Sao četiri minute kasnije, srbijanski internacionalac Milan Stepanov pogađa i rješava sve dileme oko pobjednika. Turgayu Bahadiru ostalo je da u 83. minuti dodatno zagorča gostima.

Bh. reprezentativac Ermin Zec u igru je ušao umjesto Joachima Mununge u 63. minuti, a pet minuta kasnije zaradio je javnu opomenu.

Bursa je konačno slavila nakon dva uzastopna poraza, dok je Genclerbirligi poražen poslije dva remija.