Bursa minimalno protiv Samsunspora

Superliga Turske, 11. kolo

U posljednjem susretu 11. kola turske Super lige Bursaspor je s minimalnih 1:0 bila bolja od Samsunspora.

Trenutak odluke dogodio se u 72. minuti, kada je Marokanac Michael Chretien matirao gostujućeg golmana Ahmeta Sahina, što se na kraju ispostavilo konačnim rezultatom.

Nešto ranije, u 65. minuti, Nigerijac Simon Zenke zbog dva je žuta kartona morao napustiti teren, pa Samsun s igračem manje nije uspio izbjeći poraz.

Bursa se primakla u sredinu tabele i sada zauzima osmo mjesto sa 15 bodova, dok je Samsun ostao na pretposljednjem mjestu sa osam bodova. Prije ove utakmice, Bursa je imala četiri uzastopna remija.

Samsun već devet utakmica ne zna za pobjedu.