Cappelo nezadovoljan
Prvi veliki ispit za Capella u srijedu

I pored pobjede slaba igra Engleske

M. Maksimović

Reprezentacija Engleske je na otvaranju kvalifikacija za SP u gostima savladala Andoru 2:0, ali kako prenose britanski mediji, Capello je nakon utakmice više nego zabrinut.

Engleska je utakmicu počela sa Jamesom na golu, u obrani su bili Johnson, Lescott, Terry i Ashley Cole, u veznom redu Walcott, Barry, Lampard i Downing, a Rooney i Defoe u napadu. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, umjesto Downinga je ušao Joe Cole, a Defoea je zamijenio Heskey.Ulazak Joea Colea pokazao se odličnim jer je sa dva gola u 49. i 55. minuti donio važne
bodove Engleskoj. Capello je nakon utakmice prvo objasnio zbog čega je bio nezadovoljan igrom

- Na početku drugog poluvremena Rooney i Joe Cole su bili blizu Emilea Heskeyja. Međutim, kad smo poveli 2-0, Rooney i Cole su se povukli u sredinu i Heskey je ostao sam na širokom prostoru. Pokušao sam im objasniti da moraju doći bliže Heskeyju, ali me valjda nisu čuli - objasnio je Capello, dodavši kako nije siguran hoće li Joe Cole biti u srijedu u početnoj postavi protiv Hrvatske.
Joe Cole je nakon utakmice izjavio da je samo slijedio riječi selektora.

- Kad sam ulazio u igru rekao mi je da prodrmam situaciju -  objasnio  je Cole. Mediji u Engleskoj su nakon pobjede na različite način u negativnom kontekstu govorili o igri svoje reprezentacije. Svakao da je najorginalniji bio "Daily Mirror".

- Protiv Andore opet je to bila ona stara Engleska. Kad propadne plan A, vraćamo se ponovno na plan A -  piše Daily Mirror.