Carrick "vragovima" donio pobjedu

Edmir Škorić

U zaostaloj utakmici Engleske Premier lige, Manchester United je, teže nego što se to očekivalo, došao do pobjede kod Wigana. Golove za potpuni preokret i pobjedu dali su Carlos Tevez i Michael Carrick.

Manchester United je večerašnjom pobjedom došao na korak do cilja, osvajanja titule engleskog šampionata. Iako teže nego se to očekivalo, "vragovi" su na "JJB" stadionu uspjeli preokrenuti prednost Wigana, te na kraju slaviti za velikih +6, samo dva kola prije kraja prvenstva.

Wigan, kojem rezultat više ne igra nikakvu ulogu, poveo je golom Rodallega u 28. minuti, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme Manchester je bio znatno jača ekipa, Rooney, Berbatov i Ronaldo su prijetili, ali rezultat se nije mijenjao.

A onda je Sir Alex Ferguson sa klupe uveo Carlosa Teveza umjesto Andersona, da bi ovaj samo tri minute poslije efektno, petom, pogodio za 1:1. Poslije pogotka, United je još više napadao, no Wigan se uspješno branio.

Ipak, "vragovi" dolaze do pobjedonosnog gola u 86. minuti, kada desni bek John O'Shea pronalazi Michaela Carricka, a ovaj trese mrežu domaćina za, vjerovatno, novu titulu.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.