Cavenaghi čovjek odluke
Nezaustavljivi Fernando Cavenaghi

M. Maksimović

U derbi susretu 31. kola Le Championata Bordeaux je na svom stadionu pobijedio AS Nancy sa 2:1. Junak utakmice je napadač domaćih Fernando Cavenaghi...

Gosti su bolje otvorili utakmicu, poveli su golom Moncefa Zerke u 29. minuti ali su domaćini u nastavku kreirali preokret, na sceni je Fernando Cavenaghi. Sjajani Argentinac je prvo pogodio u 53. minuti za 1:1, nakon čega su gosti ostali sa
deset igrača.isključen je Jonathan Brison. U 83. minuti, nekadašnji igrač Rivera i moskovskog Spartaka realizuje jedanesterac za pobjedu Bordeauxa 2:1.U finišu utakmice gosti su ostali sa devet igrača, isključen je Frederic Biancalani Ovom pobjedom Bordeaux je na drugom mjestu "pobjegao" Nancyu na šest bodova.