Čelik ispao iz Intertoto kupa

Eliminisani od crnogorskog Grblja u Nikšiću

Fudbaleri Čelika eliminisani su u prvom kolu Intertoto kupa, jer su danas u Nikšiću izgubili od Grblja, rezultatom 1:2.

Zeničani su ispali jer su dali gol manje u gostima, pa im je trijumf u prvoj utakmici na Bilinom polju od 3:2 bio uzaludan kako bi prošli u nastavak takmičenja.

Čelik je dobro otvorio utakmice na stadionu Kraj Bistrice. Nakon početne inicijative našeg tima, Crnogorci su imali dvije prilike, ali malo sreća i golman Bojan Tripić spasili su Zeničane. Ipak, igrao se 17. minutu, a naši fudbaleri obradovali su oko 50 Robijaša koji su stigli u Nikšić da bodre Čelik.

0:1 Hadžić (17). Izvanredna akcija. Fenan Salčinović je dubinskom loptom uposlio Emira Hadžića. Odbrana domaćih je pokušala napraviti ofsajd zamku, ali bili su neuspješni. Hadžić je izašao sam pred gol Grblja, i plasirao loptu u donji lijevi ugao mreže Crnogoraca.

Nakon postignutog gola, igra Zeničana je pala, što koriste domaći igrači. Četvrtoplasirani tim prvenstva Crne Gore mogao je poravnati rezultat u 25. minutu, ali Mazić propušta odličnu šansu. Potom je Tripić izvanredno interevisao nakon snažnog udarca istog prvotimca Grblja. Najbolju priliku u prvom poluvremenu Crnogorci su imali u 31. minutu, kada je Kasalica savldao Tripića, ali lopta pogađa stativu.

Na odmor se otišlo s prednošću Čelika, a u prvim minutama nastavka momci iz Radanovića, čiji stadion ne ispunjava UEFA kriterije, pa su primorani u Evropi biti domaćini u Nikšiću, krenuli su snažno ka golu Zeničana. Nakon samo pet minuta u drugom poluvremenu i izjednačili su rezultat.

1:1 Pavičević (50). Videković je sa lijeve strane prizemnim centaršutom na prvoj stativi u petercu Čelika pronašao Darku Pavičevića, a ovaj u maniru rasnog strijelca, iz prve loptu proslijedio u gol «zaspalog» Tripića.

Tri minuta kasnije Čelik je mogao do novog vodstva. Hadžić je nakon greške odbrane Grblja, ukrao loptu i izašao oči u oči sa golmanom Srđanom Kljajevićem. Šutirao je, ali pravo u čuvara mreže Grbljana, te je ostalo 1:1.

Crnogorci su u narednih 15 minuta opsjedali šesnaesterac našeg tima, a Zeničani izdržali sve atake. Kada su se oslobodili pritiska, naši su imali priliku da ponovo povedu. Hadžić je dobro šutirao iz «slobodnjaka» sa 18 metara iskosa sa desne strane, i kada su svi vidjeli loptu u golu, golman Kljajević bacio se i izboksao loptu sa linije iz gornjeg desnog ugla svog gola. I onda preokret u korist Grblja!

2:1 Kasalica (73). Jurčević je odbio loptu na 20 metara od gola Tripića. Do nje je došao Francisković, te iz prve preciznim pasom uposlio Marka Kasalicu. On je sa ivice peterca, neometan prebacio loptu preko Tripića koji se uzaludno bacio. Bio je bespomoćan, jer je lopta završila u golu Čelika, na veliku radost oko 2.000 navijača Grblja na stadionu u Nikšiću.

Do kraja susreta Čelik je imao inicijativu i tri prilike, ali bez rezultata. Pokušali su Kaptan i Gafurović udarcima glavom, no nisu bili precizni. U sudijskom vremenu stopostopna šansa za naš tim. U velikoj gužvi u šesnaestercu, Marković je šutirao, Ipak, njegov udarac Crnogorci su u posljednji tren izblokirali i izborili nastup u drugom kolu Intertoto kupa u kojem će igrati sa turskim Sivasporom.

Četnički poklici
Utakmica između Grblja i Čelika protekla je uglavnom u fer atmosferi, no na momente navijači Grblja iz Radanovića, inače, prosrpskog dijela Crne Gore, klicali su u čast Draže Mihajlovića, četničkog vojvode iz Drugog svjetskog rata. Međutim, navijači Čelika nisu nasjeli na provokacije i pokazali su provincijalcima kako se na sportski način bodre veliki klubovi iz urbanih sredina.
U prvom poluvremenu Robijaši su imali i manji bliski kontakt sa policajcima Crne Gore, ali sve se završilo bez većih problema.
Sudija Sandor Szabo iz Mađarske dobro je obavio posao, a treba napomenuti da je Ištuk u Nikšiću uz 11 igrača na terenu imao samo još četiri na klupi za rezervne fudbalere.

Ištuk: Dobra utakmica
Ivo Ištuk, trener Čelika i pored ispadanja iz Evrope nije bio nezadovoljan nakon poraza u Nikšiću.
«Dobra, fer i korektna utakmica obzirom da je igrana po velikoj vrućini, i na početku sezone. U prvom poluvremenu odigrali smo dobro. U drugom smo popustili i domaći su preokrenuli rezultat u svoju korist. Nakon toga stihijski smo pokušali do izjednačenja, mogli dati gol, ali nismo i zasluženo smo ispali. Čestitam Grblju na prolasku dalje i želim im puno uspjeha u nastavku takmičenja», rekao je Ištuk.

Zaprati NK Čelik, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: