Čelik od 0:1 do 3:1

Premijer liga BiH, 1. kolo

Fudbaleri zeničkog čelika u velikom derbiju 1. kola Premijer lige BiH odigranom večeras u Zenici savladali su ekipu Sarajeva sa 3:1. Bila je to odlična fudbalska predstava pred skoro 12.000 navijača, a domaći su načinili veliki preokret nakon vodstva gostiju od 1:0. Čelik je bio agilniji u početku, a prilike da savladaju Alaima propustili su Hadžić i Kapetan. Kazna je uslijedila u 38. minutu.
Gosti su preko Handžića došli do prednosti na radost oko 1.000 navijača iz Sarajeva. No, primljeni pogodak nije omeo igrače Čelika. Igrao se 45. minut kada je Šabić iz slobodnjaka lijepo šutirao za 1:1.

Čelik - Sarajevo 3:1
Strijelci: 0:1 Handžić (38.), 1:1 Šabić (45.), 2:1 Jurčević (81.), 3:1 Kapetan (83.)
ZENICA - Stadion „Bilino polje“. Gledatelja 12.000. Žuti kartoni: Moranjkić (Čelik), Dudo, Suljević, Handžić (Sarajevo).
ČELIK: Tripić, Hasanović, Zahirović, Jurčević, Purić, Hadžić, Šabić, Čolić, Moranjkić, Kapetan, Osmanović/od 30. Salčinović/. Trener: Ivo Ištuk.
SARAJEVO: Alaim, Doći, Nikitović, Suljević, Mohar, Dudo, Duro, Muminović, Hiroš, Handžić, Raščić. Trener: Šener Bajramović.
Sudija: Dejan Radiša (Banja Luka).
Drugo poluvrijeme počelo je velikim pljuskom što je uticalo na igru oba tima. Ponovo je Čelik imao inicijativu, ali bez pravih prilika.

Kada se činilo da će se utakmica završiti neriješenim rezultatom Jurčević je sa oko 30-tak metara postigao prekrasan pogodak za neopisivo slavlje „Robijaša“ na stadionu „Bilino polje“. Smušenost gostiju samo nekoliko trenutaka Kapetan je po trećim put matirao Alaima.
Susret je pratio i bh. selektor Miroslav Ćiro Blažević.

Sutra igraju Posušje - Travnik, Zrinjski - Borac.
Mečevi Modriča Maxima - Zvijezda i Slavija - Široki Brijeg odgođeni su za 3. septembar.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: