Chievo protutnjao Bresciom

Serija A

U prvom današnjem susretu 22. kola italijanske Serije A Chievo je bez većih poteškoća savladao Bresciu u gostima rezultatom 3:0.

Na prvi se pogodak čekalo do posljednje minute prvog poluvremena, kada je najbolji pojedinac susreta Pellisier pogodio za vodstvo ekipe iz Verone.

Već u drugoj minuti nastavka Mandelli je udvostručio prednost Chieva, a tačku na i pobjede gostiju u ovoj utakmici stavio je Pellisier svojim drugim golom u posljednjoj minuti utakmice.

Chievo se sa nova tri boda odmakao od opasne zone, dok će Brescia do kraja sezone voditi grčevitu bitku za opstanak.