Copa:Pobjeda Flamenga
Flamengo jedini slavio u gostima

M. Maksimović

Noćas su odigrane tri utakmice petog kola Copa Libertadores. Samo je Flamengo osvio sva tri boda, dok su Santos i Fluminese poraženi na gostovanjima...

U grupi četiri,  Flemengo je deklasirao peruanski Club Sportivo u Ciencianu 3:0. Renato Augusto je bio strijelac u 53. minuti, a devet minuta kasnije, Juan Carlos Bazalar je zaradio crveni karton, pa je Club Sportivo ostao sa deset igrača. Flamengo je više nego dobro iskoristio brojčanu prednost.Samo šest minuta kasnije Toro je postigao gol za 2:0, a tačku na i je stavio Juan u posljednjim trenucima utakmice. Nakon ove pobjede Flamengo drži prvo mjesto grupe četiri sa 10 bodova,  Nacional de Montevideo ima bod manje, perunaski Club Sportivo ima sedam bodova kao treći.

Gvadalajara i Santos su odigrali utakmice petog kola grupe šest. Na stadionu Jalisco, domaća Gvadalajara  je  slavila 3:2, a svih pet golova je postignuto do 57. minute. Guadalajara je golovima Omara Arellana Riveróna u 13. minuti i Javiera Rodrígueza u 34. stigla do velikih 2:0, ali je Kleber u 39. vratio u život svoj Santos. Nakon samo dvije minute igre u nastavku Sergio Santana svojim golom podiže na 3:1, a sve što je Santos napravio do kraja, bio je drugi gol Klebera u 56. minuti. Nakon ove pobjede Gvadalajara ima šest bodova, bod manje od Santosa, dok je u ovoj grupi vodeća ekipa Cúcuta Deportivo iz Kolumbije sa 11 bodova.

Brazilski Fluminese je upisao prvi poraz i to na gostovanju u Argentini. Arsenal de Sarandí je golovima Leonarda Biaginia u 59. minuti i Juana Bottara u 65. stigao do prve pobjede u gripi 8. Fluminese je utakmicu  završio sa deset igrača jer je isključen Thiago Neves u 73. minuti.  Nakon ovog poraza Fluminese  je i dalje prvi u grupi osam sa deset bodova.