Napadač reprezentacije Španije, Diego Costa, izjavio je kako ga selektor Brazila Luis Felipe Scolari nikada nije zvao u reprezentaciju.
Iako je odigrao dva prijateljska susreta za Brazil, Costa se odlučio da u budućnosti nastupa za Crvenu furiju. Debitovao je u prijateljskim susretima, a zvaničan nastup u dresu aktuelnih prvaka svijeta imaće u rodnom Brazilu
"Scolari me nikad nije zvao. Jedini selektor s kojim sam razgovarao bio je Del Bosque. Pozvao me na ručak i rekao mi da me treba u reprezentaciji", rekao je Costa za brazilske medije.
Sjajni napadač je istakao i kako se još uvijek osjeća Brazilcem...
"Ja sam Brazilac, to se ne mijenja, ali naslov svjetskog prvaka želim osvojiti sa Španijom. Fizički sam dobro. Spreman sam za prvenstvo", dodao je Costa.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.