Crna Gora remizirala sa Bugarskom

Poraz na premijernom nastupu

U drugom minutu nadoknade vremena, golom Gerogijeva iz slobodnog udarca Bugari izbjegli poraz pod Goricom. Mogli su "sokolovi" da već na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se održati 2010. godine u Južnoj Africi stići do prva tri boda, ali bivši igrač Crvene Zvijezde, Georgijev je golom iz slobodnog udarca donio Bugarima kako se ispostavilo važan i velik bod!

U grupi 8, Republika Irska je pobijedila Gruziju u gostima sa 2:1, a Kipra izgubio od Italije sa 1:2.

Premijerna zvanična utaklmcia crnogorske fudbalske reprezentacije, duel sa Bugarima na startu kvalifikacija za Mundijal, završen je remijem. Izjednačujući gol gosti su postigli u 92. minutu preko Georgijeva koji je pogodio cilj iz slobiodnog udarca sa 20-ak metara.

U 80. minutu meča, "sokolovi" su stigli do vođstva preko Jovetića iz penala dosuđenog nakon prekršaja nad kapitenom Vučinićem.

Gosti su poveli u 11. minutu preko Stilijana Petrova, domaćin izjednačio preko Mirka Vučinića.
Prvi gol u zvaničnim utakmicama "sokolova", kapiten crnogorske reprezentacije postigao je iz slobodnog udarca sa preko 20 metara.  Vučinić je pogodio sam lijevi ugao protivničkog gola pa je Ivankovu ostalo samo da pogledom isprati loptu...

Gosti su u 11. minutu poveli nakon efektne kontre koju je po lijevom boku povukao Dimitrov i prodora  Petrova pored smušenog Tanasijevića nakon čega napadaču Mančester Junajteda nije bilo teško da zatrese mrežu.

U 23. minutu Bugari su imali još bolju, 100-stotnu priliku koju nije realizovao Berbatov koji je sa sedam metara iskosa tukao pravo u golmana Poleksića.

U finišu prvog poluvremena, Jovetić je srušen u kaznenom prostoru pri pokušaju šuta ali sudija nije pokazao na bjelu tačku.

Prva šansa u drugom poluvremenu viđena je tek u 58. minutu kada je Dmitrov izbio sam pred golamana Crne Gore, ali onda izgubio duel "oči u oči" sa Poleksićem.

U 62. minutu meča, rezultat je izjednačen - Vučinićev projektil iz slobodnog udarca sa 20-tak metara završio je u lijevom gornjem uglu bugarskog gola.

Crna Gora – Bugarska 2:2 (

0:1)
Stilijan Petrov 11. minut,
1:1 Mirko Vučinić 62. minut,
2:1 Jovetić  80. minut (penal)

, Georgiev 92. minut.

STADION: pod Goricom. GLEDALACA: OKO 10.000. SUDIJA: Oleh Oriekov (Ukrajina). ŽUTI KARTONI: Jovetić, Vučinić, Drinčić (Crna Gora), Dimitrov, Angelov (Bugarska); CRVENI KARTONI: Angelov od 80. minuta

CRNA GORA: Poleksić - Pavićević, Batak, Tanasijević, V. Božović - Peković, Drinčić, Bošković, Bogavac (Vučević), Jovetić (Burzanović) - Vučinić (Đalović).
BUGARSKA: Ivankov - Tunčev, Ilijev, Angelov, Milanov (Tomašić)- Dimitrov, Petrov, Lazarov, Popov (Jankov), Genčev - Berbatov.