Crvena zvezda na čelu tabele

Jelen Superliga, 4. kolo

Adnan Beganović

Fudbaleri beogradske Crvene zvezde pobjedom nad Metalcem izbili su na vrh tabele Jelen Superlige. Zvezda je ubjedljivo slavila na Marakani (3:0), a strijelci su bili Lekić (52', 90') i Blažić (91').

OFK Beograd imao je veliku priliku da preuzme prvo mjesto na tabeli ali popularni Romantičari s Karaburme nisu uspjeli u 4. kolu na svom terenu svladati Napredak (1:1), pa su tako ostali iza Zvezde sbog slabije gol razlike.

Najzanimljiviji susret 4. kola odigran je u Čačku između domaćeg Borca i Jagodine. Sve do 82. Minute rezultat je bio 0:0, a onda u samo osam minuta gledaoci su vidjeli tri pogotka. Prvo je Đoković u već spomenutoj 82. minuti doveo domaće do prednosti, a samo dva minuta poslje Đilas izjednačuje. I kada se očekivao posljednji sudijski zvižduk Vukovljak postiže pogodak za novu tricu momčadi iz Čačka.

JSL 4. kolo:
OFK Beograd – Napredak 1:1 (Ivan Babić 26’-ag, Antvi Jo 66’)
Mladi radnik – Rad 0:0
Borac – Јаgodinа 2:1 (Ivan Đoković 829, Slobodan Vukovljak 90’,  Vladimir Đilas 84’)
Habitfarm Javor – Spartak Zlatibor voda 1:0 (Miloš Trifunović 71’)
Crvena zvezda - Metalac 3:0 (Lekić 52’, 90’, Blažić 91’)

Danas igraju: Hajduk – BSK, Vojvodina - Smederevo i Čukarički Stankom – Partizan.