CSKA bolji od Zenita u ruskom derbiju

Ruska Premier liga

U velikom ruskom derbiju CSKA je s minimalnih 1:0 savladao Zenit iz St. Petersburga.

Nakon dva vezana poraza, nogometaši CSKA ostvarili su pobjedu i to protiv drugoplasiranog Zenita. Moskovljanima je pobjedu donio Bugarin Milanov eurogolom u 32. minuti.

Najbolju šansu za izjednačenje Zenit je imao u 87. minuti. Rezervista Keržakov je pucao, ali je Akinfejev majstorski odbranio i ostalo je 1:0.

Bila je to 11. pobjeda za CSKA, koji je zadržao korak za Lokomotivom (43 boda), Zenitom (41), Spartakom (39) i Dinamom (38). Treba imati na umu da Lokomotiv, Spartak i Dinamo imaju po utakmicu manje.

Nešto ranije u subotu Rostov je s 2:0 slavio u gostima kod Samare uz golove Kane iz 35., odnosno Djakova iz 70. minute