Zenit nemoćan

CSKA osvojio Superkup, Honda briljirao

Edmir Škorić

Nogometašima CSKA pripao je prvi trofej u novoj sezoni. Moskovljani su u utakmici Superkupa deklasirali Zenit s 3:0.

Očekivala se dosta tvrda i neizvjesna utakmica, no CSKA je lako izašao na kraj sa Zenitom i u novu sezonu krenuo trofejom. Ovo im je bio peti naslov Superkupa. Prošle sezone osvojili su duplu krunu. 

Poveli su golom Japanca Keisukea Honde u 15. minuti, da bi u 36. minuti Sergej Ignašević pogodio za 2:0. Nakon izvedenog slobodnjaka, lopta se u kaznenom prostoru odbila do Ignaševića, koji je bio precizan.

Sjajni Honda, prema svemu sudeći novi nogometaš Milana, okončao je sve dileme oko pobjednika u 83. minuti. Plasirao je loptu u mrežu gostiju iz St. Petersburga udarcem s 15-ak metara. 

Superkup Rusije:
CSKA - Zenit 3:0 (Honda 15, 83, Ignašević 36)

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.