Damjanović pogodio za bod
Dario Damjanović pogodio u 88. minuti

Rusija, 23. kolo

Dario Damjanović, fudbalski reprezentativac BiH i standardni prvotimac ruskog prvoligaša Luch Energiya iz Vladovostoka postigao je pogodak, koji je njegovom klubu osigurao bod na gostovanju kod Spartak Nalchika.

Luch je bio pred kapitualcijom, obzirom da je dvije minute prije isteka 90. minuta gubio sa 1:2. Međutim, tada je stupio na scenu naš veznjak, kojeg je selektor Miroslav Ćiro Blažević u posljednje dvije kvalifikacione utakmice koristio na poziciji stopera, te je golom u 88. minuti spasio bod.

CSKA Moskva, našeg Elvira Rahimića mučila se protiv Toma iz Tomska, ali je na kraju slavila pobjedu rezultatom 2.1. Gosti su poveli u 6. minuti, a preokret su režirali Dzagoev i Aldonjin golovima u 51. i 58. minuti. Rahimić je na terenu proveo nešto više od deset minuta, obzirom da je u 82. minuti zamijenio Dzagoeva. Ovim trijumfom, CSKA je skočila na drugo poziciju sa sedam bodova zaostatka iza vodećeg Rubina, koji ima i utakmicu manje.