Defoe zablistao protiv Oranja
Defoe postiže gol za Englesku

Napadač Tottenhama Jermain Defoe oduševljen je svojim nastupom u prijateljskom susretu Engleske i Holandije (2:2).

Defoe je pomogao Gordom Albionu da se vrati sa dva gola zaostatka, te sa dva pogotka izjednačio na konačnih 2:2.

“Mislim da je ovo bila moja do sada najbolja utakmica u dresu Engleske. Naš nastup je bio dobar, iako smo za protivnika imali izuzetno jaku Holandiju, koja je pokazala svu raskoš svog talenta sinoć”, rekao je Defoe.

“U prvom smo poluvremenu bili nesretni zbog golova koje smo primili, ali smo sve nadoknadili u nastavku”, dodao je napadač Tottenhama.

Rio Ferdinand je pogriješio, nakon čega je Dirk Kuyt pogodio za 1:0, dok je kod drugog gola za Oranje Gareth Barry poklonio loptu Rafaelu van der Vaartu.