Deportivo na vratima Evrope

Španska Primera

Danas je odigrano pet susreta 34. kola španske Primera fudbalske lige. Racing je neočekivano poražen od Almeire, dok je Deportivo bio bolji od Valladolida.

Racing je u Santanderu dočekao ove sezone odličnu Almeriu, koja važi za jedno od najprijatnijih iznenađenja sezone. Gosti su krenuli neočekivano ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka. Već u drugoj minuti Almeria je povela preko Ortiza. Racing se nije ni snašao, a već je bilo 2:0. Strijelac ponovo Ortiz u 14. minutu. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ovog susreta.

Deportivo je na svom Riazoru dočekao Valladolid i došao do sva tri boda, ali uz puno muke. Lassad je doveo domaće u vodstvo već u 8. minuti meča, a do kraja susreta gosti iz Valladolida propustili su nekoliko stopostotnih prilika za izjednačenje. Deportivo je sa nova tri boda došao u izglednu poziciju da naredne sezone obezbijedi jedno od mjesta koja vode u evropske kupove.

4. Valencia                 33       16     8     9       62:47           56
5. Villarreal                 34       15     10     9       49:46            55
6. Deportivo                34       15     8     11       44:43            53
7. Atletico                    33       15     7     11       67:54         52
8. Malaga                    34       14     9     11       52:53            51
9. Mallorca                  34       12     9     13       45:52            45
10. Almeria                 34       12     7     15       42:52            43
11. Valladolid              34       12     5     17       42:52           41
12. Athletic                 34       11     7     16       44:55            40
13. Racing                  34       10     9     15       44:44            39