Dialiba asistirao i pogodio protiv Ajaxa
Boubacar Dialiba već postao miljenik navijača Murcije

Bh. reprezentativac oduševio u prvoj utakmici

Već nakon 45 minuta provedenih na terenu, Boubacar Dialiba stekao je simpatije navijača španskog drugoligaša Murcije, obzirom da je uz Ranka Despotovića glavni junak pobjede protiv holandskog Ajaxa.

Bivši igrač Željezničara prvo je asistirao Despotoviću za vodstvo od 1:0, a kasnije je postigao i pobjedonosni gol protiv višestrukog prvaka Evrope.

Trener Murcije, Javier Clemente našeg reprezentativca ostavio je na klupi, a u prvih 45 minuta gledaoci nisu vidjelo mnogo toga zanimljivog. Pravi šou uslijedio je tek ulaskom Dialibe u igru. Već nakon sedam minuta provedenih na terenu, bh. reprezentativac podigao je navijače na noge. Oduzeo je jednu loptu na lijevoj strani, centrirao u šesnaesterac, gdje je najprisebniji Despotović i matirao Stekelenburga.

dia88uDialibaGosti su izjednačili iz slobodnog udarca u 57. minuti preko Luisa Suareza, a konačan rezultat djelo je našeg Dialibe. Igrao se 83. minuti kada je bivši igrač Željezničara izazvao novu erupciju oduševljenja na stadionu Condomini. Odbrana Murcije presjekla je napada gostiju, a brzu kontru ispratio je Dialiba i na ubacivanje sa desne strane bolje je regoavao od svog čuvara i pogodio prvijenac u dresu Murcije.
Nastupom protiv Ajaxa Dialiba je zadovoljio ukuse stručnog štaba Murcije i očekuje se da tokom ove sedmice potpiše trogodišnji ugovor.
Sjajnu Dialibinu predstavu pogledajte pogledajte OVDJE.