Dinamo trijumfovao u Irskoj
Drpić dao drugi gol za "modre"

Prvo pretkolo Lige prvaka

Večeras su odigrane još četiri prve utakmice prvog pretkola Lige prvaka. Zagrebački Dinamo je u Sjevernoj Irskoj pobijedio Linfield, rezultatom 2:0.

Prvi gol postigao je Mario Manđukić u 20. minutu meča, a «modri» su trijumf ovjerili u sudijskom vremenu susreta kada je pogodio Dino Drpić, te će revanša za sedam dana u «Maksimiru» biti samo formalnost. Od prvog minuta utakmice tim trenera Branka Ivankovića bio je bolji i dominirao terenom, te iznenađenje nisu dozvolili.

U preostalim današnjim susretima Drogheda United dobila je Levadiu Tallinn – 2:1. Dinamo Tbilisi deklasirao je NSI Runavik sa 3:0, dok je Aktobe Lento na svom terenu minimalno porazio FC Sheriff 1:0.

U utorak su postignuti sljedeći rezultati: Dinamo Tirana – Modriča Maxima 0:2,
BATE Borisov - Valur 2:0, Inter Baku - Rabotnički 0:0, Tampere United Budućnost 2:1, Anorthosis - Pyunik 1:0, Dudelange - Domžale 0:1, Llanelli - Ventspils 1:0, Valletta - Petržalka 0:2, Murata - IFK Gothenburg 0:5, Santa Coloma - Kaunas 1:4.

Revanš utakmice prvog pretkola igraju se narednog utorka i srijede.