Dragan Stojković Piksi ponovo selektor?
Foto - Gulliverimages

Jedan je od kandidata

Dragan Stojković Piksi ponovo selektor?

Midhat Šljivak

Dragan Stojković Piksi je nakon četiri i po godine napustio mjesto selektora Srbije, ali bi se 60-godišnji stručnjak veoma brzo mogao vratiti na posao. On je jedan od kandidata za klupu selekcije Indonezije.

Nakon što je čuveni Patrick Kluivert otišao s klupe reprezentacije Indonezije, Fudbalski savez ove zemlje je u potrazi za novim šefom stručnog štaba.

Jedan od kandidata navodno je i donedavni selektor Srbije Dragan Stojković. Iako informacija još nije potvrđena, Piksi je u širem izboru za mjesto selektora Indonezije.

Ranije su dolazile informacije kako popularni Piksi ima ponude iz Azije. On ih je odbio zbog Srbije, ali ubrzo je završio epizodu na klupi Orlova.

Hoće li Stojković na kraju put Azije na novi selektorski posao, vidjet ćemo u narednom periodu. Indonezija traga za selektorom i možda je baš srpski stručnjak pravi čovjek za njih.

Ovu selekciju je prije Patricka Kluiverta, koji je tu ostao 10 mjeseci, vodio južnokorejski stručnjak Shin Tae Yong. On je radio čak pet godina na klupi ovog nacionalnog tima.

Oglasi

U tom periodu Piksi je 'žario i palio' u selekciji Srbije. Orlove je prevodio u 55 utakmica, te je upisao učinak od 26 golova, 14 remija i 15 poraza.

Na kraju mu je presudila Albanija u Leskovcu. Porazom od 1:0 Srbija je značajno smanjila šanse za plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo.

Veljko Paunović kao spas Srbije

Umjesto Dragana Stojkovića klupu Srbije je preuzeo Veljko Paunović.

Sjajni 48-godišnjak bio je dugogodišnja želja navijača Srbije. Na kraju im je ona ispunjena.

Oglasi

Paunović s radom počinje odmah. Bacio se u vatru na meču protiv Engleske, gdje samo pobjeda Srbiji donosi nadu za plasman u baraž. Orlovi će gostovati u Londonu 13. novembra.

Navijači Srbije imaju ogromna očekivanja od Paunovića. Vidjet ćemo hoće li uspjeti da napravi čudo u naredna dva meča.

On je potpisao ugovor za dvije utakmice, a zatim će vjerovatno dogovoriti dugoročnu saradnju sa FS Srbije. Pretpostavlja se do 2028. godine.

Sve će biti mnogo jasnije nakon kvalifikacionih utakmica u kojima će, prema najavama, Srbija izgledati dosta drugačije u odnosu na Piksijev tim.

Oglasi