Drama u sudijskom vremenu

U susretu bez velikog rezultatskog značaja oko 2.000 prisutnih gledaoca na stadionu "Banja Ilidža" svjedočilo je završnici kakva se rijetko viđa na našim terenima.

Već nakon 6 minuta igre lopta je po drugi put bila na centru. Huseinbaöić Nedim je prošao po lijevoj strani, prizemnom loptom našao je na drugoj stativi Nermina Huseinbašića, a ovaj neometano trese mrežu Čelika. Činilo se kao da gosti ovdje nemaju šta tražiti, no već nekoliko minuta poslije, golman Zvijezde je na iskušenju. Ipak, Nemeljaković u 16. minuti pronalazi mrežu odličnog Elvisa Karića. Potom Zvijezda pravi incijativu, pokušava doći do novog vodstva, a danas usamljeni Smajlović u vrhu napada nije imao svoj dan. Isti igrač odlično šutira sredinom prvog poluvremena, ali lopta sa nekih 16 metara odlazi tik iznad prečke golmana Bilobrka. Kapiten Hamzić nije mogao nastaviti utakmicu, pa je trener Ninković u igru poslao juniora Zvijezde, Vedada Omeragića.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, mada su obje ekipe imale priliku za pogodak. Bila je ovo utakmica za prestiž, pa su i jedni u drugi igrali otvoreno, Drugo poluvrijeme protiče u znaku "crveno-crnih". Jackson i društvo prijetili su u nekoliko navrata, a Karić na mukama spašavao svoju mrežu. Pred sami kraj utkamice Zvijezda pravi pritisak na zadnju liniju Čelika, a najbolju priliku imao je Huseinbašić kada odlično izvodi slobodni udarac, no lopta je završila pored desne stative Bilobrka.

zmajeviZmajevi ipak iščupali remiIpak, najviše uzbuđenja na stadionu "Banja Ilidža" gledaoci su vidjeli u sudijskoj nadoknadi. U napadima Zvijezde i željama da dođu do gola, kako to u fudbalu i biva, gosti su ih kaznili. Jackson je iz jedne brze kontre odlično prošao Vasilića, te preciznim šutem loptu smjestio iza leđa Karića. Kada su svi čekali da glavni sudija da znak za put u svlačionice, mladi Vedad Omeragić pogađa za konačnih 2:2. Lijepu gestu vidjeli smo na kraju utakmice kada je domaća publika gromoglasnim aplauzom nagradila fudbalere Čelika za prikazanu predstavu.

U Gradačcu se i ovaj put okupilo negdje oko 2000 ljubitelja fudbala, ali treba izdvojiti i 50-ak momaka iz Zenice, popularnih "Robijaša" koji su bodrili Čelik tokom cijele današnje utakmice.