Drogba donio pobjedu Slonovima

Afrički kup nacija, grupa B

U prvoj utakmici grupe B, Arfičkog kupa nacija, Obala Slonovače je minimalno savladala Sudan sa 1:0.

U ne toliko kvalitetnoj utakmici, odluka je pala još u prvom poluvremenu.

Drogba je u 39. minuti nakon centaršuta Kaloua sa lijeve strane, glavom pogodio za vodstvo Slonova, što je, ispostavilo se, bio i konačan rezultat ovoga meča. Sudan je u 43. minuti nakon šuta Eltaiba Mudathera pogodio prečku, a to je bila i najbolja prilika za Sudance, ali je ostalo 1:0.

Obala Slonovače je u drugom poluvremenu kontrolisala igru i očuvala rezultat za prvu pobjedu na turniru

U drugom meču ove grupe, večeras se sastaju Angola i Burkina Faso.