
Fudbaleri Željezničara, sada već bivšeg prvaka BiH, remizirali su na gostovanju kod Rudara u Prijedoru odigravši 1:1, a ovom podjelom bodova Prijedorčani su napustili Premijer ligu BiH.
Da je Željezničar želio pobjedu u ovome susretu, potvrdio je i šef stručnog štaba tima sa Grbavice Hajrudin Đurbuzović.
"Zadovoljan sam igrom jer smo najavili smo da dolazimo odigrati jednu kvalitetnu utakmicu. Nismo uspjeli iskoristiti šanse koje nisu bile pretjerano brojne. S druge strane Rudaru je bila potrebna pobjeda. Utakmica je bila konkretna i oprezna. Ipak, mislim da smo i u ovom susretu dokazali da smo zasluženo u vrhu", rekao je stručnjak Plavih.
Željezničar se još porazom na gostovanju kod Veleža oprostio od šampionske titule, tačnije mogućnosti njene odbrane.
"Istina je, mi žalimo za titulom, ali u klubu je bilo dosta oscilacija, ipak smatram da smo izlaskom u Evropu opravdali to da smo jedan od najboljih bh. klubova. Ovog ljeta poraditi ćemo na igračkom kadru, te smatram da ćemo i dalje biti vodeća ekipa u državi", istakao je Đurbuzović nakon utakmice.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.