Duša Marseillea bolja od snage Lyona
Niang slavi pogodak

U derbi utakmici Francuske lige, Marseille je na svom terenu savladao Lyon rezultatom 3 na prema 1. Strijelci sve četri gola bili su igrači Marseillea.

Poveo je Marseille u 26 minuti pogotkom Cissea nakon sjajne akcije koju je izveo mladi Nasri da bi u 28 minuti rezultat na 2:0 povećao Niang. Pri kraju prvog poluvremena Lyon je smanjio rezultat kada je autogol postigao kapiten ekipe sa Veledroma Cana nakon centaršuta Juninha.

U drugom poluvremenu Marseille je ponovo krenuo napadački i povećao svoju prednost na 3:1, ponovo preko Mamadou Nianga. Do kraja utakmice domaćini su uspjevali kontrolisati utakmicu, te u nekim trenucima kada je Lyon pritiskao sjajni golman Mandanda uspjevao je kontrolisati situaciju pred svojim golom. Na kraju je ostalo zasluženih 3:1 za Marseille.

Marseille je ovom pobjedom ostao na tri boda zaostatka nad Nancyem sa kojim se bori za Ligu prvaka. Nancy je danas savladao PSG rezultatom 1:0.