Kad ti kaže "sama sam kući": Dobio dva žuta kartona u pet sekundi i napustio meč

Nevjerovatna situacija u Engleskoj

Eldar Ganibegović

Nevjerovatna situacija dolazi nam iz četvrtog ranga engleskog fudbala.

Prošlog vikenda, osim Championshipa, u igru se vratila i League Two, četvrta ligaška razina engleskog nogometa.

Tijekom utakmice prvog kola dogodio se bizaran događaj koji se proširio svijetom nogometa. Nogometaši Bradford Cityja odmjerili su snage s Doncaster Roversima na svom stadionu.

Na kraju prvog poluvremena dogodio se smiješan incident u kojem je sudjelovao igrač Doncastera Lee Tomlin.

Na kraju prvog poluvremena, tačno u 5. minuti sudijske nadoknade, sudac je dosudio slobodan udarac za domaće (Bradford City).

Suparnički igrač - Lee Tomlin pokušao je uspješno odugovlačiti izvođenje faula za igrače Branforda, zlonamjerno šutirajući loptu, zbog čega je dobio žuti karton.

Jedan od igrača Bradford Cityja želio se osvetiti Tomlinu za nesportsko ponašanje tako što je gazio protivnika na nogu. Nakon toga je 33-godišnji igrač Doncaster Roversa pao je na teren kao da ga je pokosio strujni udar.

Nakon nekog vremena Tomlin je dobio drugi žuti, a time i crveni karton. Razlog takve odluke suca vjerovatno je bilo simuliranje ili lagano odgurivanje igrača domaćina.

Utakmica je na kraju završila rezultatom 0:0. Crveni karton dobio je i nogometaš Bradforda Kian Harratt u 98. minuti susreta.