Dva gola Ibiševića, jedan Salihovića
Ibiševiću su saigrači poletjeli u zagrljaj

Bundesliga, 5. kolo

Vedad Ibišević postigao je dva gola za trijumf svog Hoffenheima nad Borussiom iz Dortmunda (4:1), a jedan je dodao i Sejad Salihović u 5. kolu Bundeslige. Odličnu formu najbolji napadač njemačkog prvenstva (6 golova kao i Partick Helmes iz Bayer Leverkusena) potvrdio je u već u 5. minutu kada je prvi put pogodio mrežu „žutih“. Na 2:0 u 25. minutu povisio je Salihović, da bi Ibišević svoj drugi, a Hoffenheimov treći gol dao samo što je počelo drugo poluvrijeme.

Četvrti gol za drugoplasirani sastav na tabeli postigao je Eduardo u 67. minutu, da bi počasni gol bio djelo Augusta iz 90. minuta

Hoffenheim - Borussia (4:1)

Visoku i neočekivanu pobjedu ostvario je Wolfsburg nad HSV-om. Završilo je 3:0, što je bio rezultat prvog dijela. Iako se nisu upisali u strijelce Edin Džeko i posebno Zvjezdan Misimović pružili su dobru partiju.

Wolfsburg - HSV 3:0

Stuttgart je protiv Karlsruhe osvojio sva tri boda, iako je bio u rezultatskom deficitu. Poveli su gosti preko Freisa iz 8. minute, da bi Khedira (22), Mario Gomes (68) i Marica (87) postavili konačnih 3:1.

Rezultati 5. kola
Bayer 04 - Hannover 4:0, Bayern - Werder 2:5, Cottbus - Bochum 1:1, Borussia M'gladbach - Hertha 0:1, Schalke - Eintracht 1:0, Arminia - Köln 2:0, Hoffenheim - Borussia Dortmund 4:1, Stuttgart - Karlsruhe 3:1, Wolfsburg - Hamburger SV 3:0.