Dva gola Ibiševića, pogodak Misimovića
Misimović golom u 78. minutu donio tri boda Wolfsburgu

Utakmice prvog kola Bundes lige

Naši internacionalci Zvjezdan Misimović i Vedad Ibišević bili su sjajni u današnjim utakmicama prvog kola Bundes lige.

Ibišević je bio igrač utakmice u gostujućem ubjedljivom trijumf Hoffenheima protiv Energie Cottbusa 3:0. On je postigao prvi gol za svoj tim u 16. minutu susreta, a potome je zabio i sa treći pogodakm, te postavio konačan rezultat meča.

Misimović je takođe bio najbolji pojedinac meča Wolfsburga i FC Colognea. Donio je tri boda „vukovima“ golom u 78. minutu utakmice za 2:1. Tako su na najbolji način pokazali da su odličnoj formi pred prijateljsku utakmicu reprezentacije BiH sa Bugarskom 20. avgusta u Zenici.

Rezultati današnjih utakmica prvog kola Bundes lige: Arminia Bielefel - Werder Bremen 2:2, Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 2:3, Energie Cottbus – Hoffenheim 0:3, Karlsruhe – Bochum 1:0, Schalke - Hannover 3:0, Wolfsburg - FC Keln 2:1.

Sinoć su Bayer i Hanover remizirali 2:2.

Energie Cottbus – Hoffenheim 0:3

Wolfsburg - FC Keln 2:1