Dva gola Salihovića za Bundesligu

Završena 2. Liga Njemačke

Naš fudbalski A reprezentativac, Sejad Salihović, sa dva pogotka u današnjoj pobjedi protiv Greuther Furtha (4:0), osigurao je Hoffenheimu plasman u njemačku Bundesligu.

Ekipi naših internacionalaca (pored Salihovića, dres Hoffenheima nosi i Vedad Ibišević koji danas nije ulazio u igru) bila je potrebna pobjeda za plasman u njemačku elitu, obzirom da je Mainz, njihov glavni konkurent u ranoj fazi utakmice „rasturio“ St. Pauli (5:1). Za prvo slavlje navijača Hoffenheima pobrinuo se Demba Ba u 39. minuti. Na 2:0 povisio je naš Salihović iz jedanaesterca u 69. minuti, a do kraja utakmice bh. internacionalac još jednom se upisao u listu strijelaca i to u 83. minuti za 4:0. Preostala dva pogotka postigao je Edu i to u 77. i 85. minuti.

Salihović je sa današnja dva gola sezonu završio sa šest pogodaka, a uz to je upisao i 14 asistencija, što ga svrstava među najkorisnije igrače 2. Bundeslige. Sa druge strane, Ibišević je igrao mnogo manje od Salihovića i postigao je pet golova.

Rezultati 34. kola: Alemannia Aachen – Koblenz 1:3, Augsburg – Carl Zeiss Jena 1:1, Erzgebirge Aue – Munich 1860 1:1, Freiburg – Wehen 0:2, Hoffenheim – Greuther Furth 5:0, Kaiserslautern – FC Kolne 3:0, Mainz – St. Pauli 5:1, Osnabruck – Kickers Offenbach 3:0, Paderborn – Monchengladbach 2:3.

Hoffenheim je sezonu završio na 2. mjestu sa 60 bodova, koliko ima i trećeplasirani Koln, a osim ove dvije ekipe plasman u Bundesligu izborila je i Borussia M'Gladbach, dok su iz 2. Bundeslige ispali Kickers Offenbach, Erzgebrige Aue, Paderborn i Carl Zeiss Jena.