Dva gola Topića Spahiću bod
Golgeterski raspoloženi Topić

M. Maksimović

U dva susreta Ruskog prvenstva danas, naši internacionalci su igrali važne uloge. Marko Topić je bio prvo ime dvoboja 14. kola između Saturna i Shinnika u kojem je Saturn slavio 4:0.

Topić je postigao dva gola, prvi u 43. minuti, a drugi u 57. Nakon dva postignuta gola Topić je u 66. minuti zamjenjen. Pored Topića strijelci za domaći sastav su bili Aleksei Ivanov u 4. nakon svega četiri minute utakmice te Andrei Karyaka u samoj završnici iz jedanesterca. Već u subotu Saturn brani minimalnih 1:0 iz prve utakmice protiv u Stuttgartu u okviru Intertoto cupa.

U zaostaloj utakmici 9. kola Lokomotiv Moskva Emira Spahića je ostao neporažen na gostovanju kod Zenita u St. Petersburgu. Domaćini su poveli golom Alejandra Domingueza u 52. minuti, a bod Lokomotivu je donosi Dmitri Torbinsky golom u 64. minuti. Emir Spahić je odigrao cijelu utakmicu.Ovu utakmicu su obilježili veliki neredi i sukobi navijača oba kluba na tribinama.