Eintracht nastavio niz: Savladan i Nürnberg

Bundesliga

Fudbaleri Eintrachta iz Frankfurta savladali su večeras kao gosti u četvrtom kolu Bundeslige ekipu Nürnberga sa 2:1, te za sada imaju stoprocentan učinak nakon četiri odigrane utakmice.

Iako je Nürnberg imao više od igre u prvom poluvremenu Eintracht je na odmor otišao sa prednošću. Erwin Hoffer je u 25. minuti iskoristio neuspjelu ofsajd zamku domaćih fudbalera, te samo četiri minute nakon ulaska u igru pogodio za vodstvo gostiju iz Frankfurta od 1:0.

Do poluvremena je Nürnberg  imao nekoliko dobrih pokušaja ka golu Eintrachta, ali se ipak na odmor otišlo vodstvom gostiju.

I u nastavku je domaći tim imao nešto više loptu u svom posjedu. Ipak, kako nisu uspjeli stići do poravnanja u 60. minuti je uslijedio pravi šok za domaće navijače i igrače. Takashi Inui je prekrasnim golom sa preko 20 metara povisio vodstvo Eintrachta na 2:0.

U 76. minuti Nürnberg je uspio postići gol. Kiyotake je izveo slobodan udarac, a Sebastian Polter se najbolje snašao u kaznenom prostor, te je pogodio za smanjenje rezultata na 2:1.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je Eintracht došao do nove prvenstvene pobjede koja ih bar na kratko ostavlja usamljene na prvoj poziciji sa 12 bodova, a i Nürnbergu je ovo bio prvi poraz u sezoni.