Eintracht spasio bod

Bundesliga, 6. kolo

Mečevima u Frankfurtu i Karlsruheu danas je kompletirano 6. kolo Bundeslige. Arminia je protiv Eintrachta bila nadomak trijumfa. Goste je u vodstvo doveo Wichniarek već u 6. minutu utakmice. Od tog trenutka domaći su krenuli po izjednačenje, iako su i gosti u nekoliko navrata bili u prilici da udvostruče prednost. Napadi Eintrachta isplatili su se u 87. minutu kada je Kohler izjednačio na 1:1 što je bio konačan rezultat.
Wolfsburg naših Zvjezdana Misimovića i Edina Džeke poražen je od Karlsruhea sa 1:2. Domaći su poveli u 50. minutu preko Porcella. Na 2:0 povisio je Freis (76), da bi počasni gol gosti postigli u 79. minutu, a strijelac je bio Costa.

Misimović je igrao svih 90 minuta, dok je Džeko na teren ušao u 56. minutu umjesto Gentnera.