Redsima se isplatilo miksanje, Vrančić asistent u porazu Stokea, kraj za City

Liga Kup

H. Zilić

Odigrano je preostalih pet mečeva osmine finala engleskog Liga Kupa.

Kloppu se isplatilo "miksanje" sastava jer je B tim Liverpoola kao gost savladao Preston sa 0:2 golovima Minamina i Origija i tako izborio plasman među osam u Liga Kupu.

Slavili su i navijači Tottenhama obzirom da je Lucas golom u 68. minuti srušio Burnley. Konačan rezultat je bio 0:1.

Zanimljiv meč odigrali su Stoke i Brentford, gosti su slavili sa 1:2. U domaćoj ekipi Mario Vrančić se oproavio od povrede, ušao u igru u 56. minuti i upisao asistenciju za pogodak u 57. minuti.

Duel West Hama i Manchester Citya je završen rezultatom 0:0, a nakon penala slavio je West Ham sa 5:4 i prošao dalje.

Duel Leicestera i Brightona nakon regularnih 2:2 također je otišao na penale, čije ćemo konačne rezultate objaviti po završetku penal serije.