Englezi se namučili sa Izraelom, Šveđani bolji od Slovenije

EP do 17 godina

U večerašnjim utakmicama kadetskog prvenstva Evrope pobjede su upisale selekcije Engleske i Švedske.

Domaćin Engleska je uz dosta muke savladala neugodni Izrael rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme ovog duela donijelo je po jedan gol na obje strane, a oba su postignuta sa penala.

Doyle je u 29. minuti doveo Englesku u prednost, da bi u prvoj minuti nadoknade prvog dijela Lugassy pogodio za izjednačenje rezultata na 1:1

Izrael se u nastavku pokušao odbraniti, ali nisu u tome uspjeli. Engleska je u 61. minuti golom Dalyja došla do trijumfa rezultatom 2:1 i tako su na najbolji način otvorili Euro pred svojom publikom.

Švedska je u meču grupe B savladala Sloveniju sa 2:0.

Iako su Slovenci u ovom duelu bili bolji tim, rani pogoci Švedske su na kraju presudili ovaj meč u njihovu korist.

Za pobjedu ove selekcija pogađali su Hammar u sedmoj i Nygren u 23. minuti meča.

Sutra se igraju utakmice u grupama C i D, a na teren će i selekcija Bosne i Hercegovine.