Estonci minimalno protiv Moldavije
Vladimir Voskoboinikov (desno) bio je strijelac jedinog gola

Prijateljska utakmica našeg rivala

Fudbalska reprezentacija Estonije, koja je naš protivnik u kvalifikacijama za plasman na Svjetsko prvensvtvo 2010. godine u Južnoafričkoj republici i koju smo u Zenici demolirali sa 7:0, slavila je u prijateljskom meču protiv selekcije Moldavije rezulatom 1:0.

Gol odluke postigao je Voskoboinikov u 56. minutu. Estonci su imali više od igre i još nekoliko izglednih prilika koje su ostale neiskorištene.

S druge strane, bez šansi nisu bili ni Moldavci, ali se mreža domaćina nije tresla.
Selekciju Estonije u nastavku kvalifikacija za Mundijal 2010. godine očekuju dva susreta sa Armenijom.