Estonija remizirala sa Latvijom
Estonci su poraženi i u trećem kolu protiv Španije

Prijateljske utakmice

Nacionalna reprezentacija Estonije, protivnik fudbalskog A tima BiH u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, remizirala je večeras u prijateljskom meču protiv Latvije – 1:1.

Estonci, koji su bili domaćini, pred oko 2. 000 navijača prvi su došli u vodstvo golom Tarma Kinka u 53. minuti, ali su gosti izjednačili u 76. minuti. Strijelac za remi bio je Kristaps Grebgis.

Estonij je nastupila u sastavu: Sergei Pareiko, Gert Kams (od 61. Tihhon Šišov), Alo Barengrub, Raio Piiroja, Andrei Sidorenkov, Kristen Viikmae (od 74. Joel Lindpere), Aivar Anniste (od 61. Aleksandr Dmitrijev), Martin Vunk, Sander Puri, Tarmo Kink (od 87. Oliver Konsa), Vladimir Voskoboinikov (od 61. Kaimar Saag).

Podsjetimo, izabranici selektora Miroslava Ćire Blaževića deklasirali su Estonce u drugom kolu kvalifikacija za „Mundijal 2010“ rezultatom 7:0, a revanš će se igrati u pretposljedjem kolu, narednog ljeta u Tallinu.