Estonija remizirala sa Litvanijom
Estonci često igraju prijateljske mečeve

Prijateljski meč

Fudbalska reprezentacija Estonije, protivnik bh. tima u kvalifikacijama za plasman na Svjetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoafričkoj republici, remizirala je u prijateljkoj utakmici 1:1 sa selekcijom Litvanije.

U obje zemlje nacionalni šampionati su završeni pa su selektori odlučili da slobodan termin upotpune odigravanjem prijateljskog susreta.

Po hladnom vremenu i pred oko 800 gledalaca Estonija je bolje otvorila meč i već u 6. minutu preko Purija stigla je do 1:0. Brzo vodstvo domaćina nije zbunilo goste koji su u 35. minutu stigli do izjednačenja, a strijelac je bio Kavaliuskas.

U nastavku meča treneri oba tima priliku su dali igračima sa klupe koji se nisu baš najbolje snašli pa je rezultat ostao 1:1.
Estoniju u 5. i 6. kolu kvalifikacija za SP 2010. godine očekuje dvomeč sa selekcijom Armenije.

Estonija - Litvajina 1:1

1:0 Puri (6), Kavaliauskas (35)