Famos bolji od Kozare u derbiju kola

Prva liga RS

U derbiju 7. kola Prve lige RS Famos je slavio nad Kozarom rezultatom 3:1, dok je Proleter s minimalnih 1:0 pobijedio Drinu HE. Gostujuće pobjede ostvarili su Sloba (D) i Drina.

Fudbaleri Famosa nastavili su seriju pozitivnih rezultat pobjedom nad Kozarom 3:1 u derbiju 7. kola Prve lige Republike Srpske. Famos je poveo u 7. minuti golom Popovića. Ognjen Šehovac je izveo korner s desne strane, a Zubac na suprotnoj stativi namjestio loptu za svog štopera kome nije bilo teško da iz neposredne blizine savlada nemoćnog Reljića. Izjednačenje je stiglo u 21. minuti. Zakarić je pobjegao po lijevoj strani idealno centrirao za Stančića koji s jedanaest metara šalje loptu glavom u nebranjeni dio mreže. Novu prednost domaćim donio je Đorđe Jovanović u 32. minuti, a najbolji strijelac šampionata Srpske (6 golova) se upisao u strijelce i u 89. minuti za konačnih 3:1.

Fudbaleri Sutjeske upisali su ubjedljivu pobjedu od 4:2 na domaćem terenu protiv Sloge iz Trna. Fočaci su od prve minute krenuli ofanzivno, a u strijelce su se upisali Mojović, Dejan Drakul, dva puta i Srndović, dok su poraz gostujućeg tima ublažili Bakić i Travar.

Romanija je konačno upisala prvoligašku pobjedu i to tek u sedmom kolu savladavši na svom terenu ekipu Ljubića rezultatom 3:0. Nakon miroljubivog prvog poluvremena mrežu prnjavorčana pogađali su Veljko Aleksić i dva puta Nemanja Knežević.

BSK je kiksao na domaćem terenu protiv Sloge, pa ekipa iz Doboja dijeli vodeću poziciju s Radnikom koji je bio siguran na domaćem terenu protiv slabašne Slobode.

Mladost je još jednom razočarala. Ovaj put bodove iz Gacka je odnijela Drina. Proleter je obilježio jubilej 20 godina postojanja minimalnom pobjedom os 1:0 nad Drinom HE