Famos pregazio Romaniju
Ognjen Šehovac (desno)

1. liga RS

Fudbaleri Famosa nadigrali su Romaniju rezultatom 4:1 u sarajevskom derbiju 5. kola Prve lige RS. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog poluvremena kada su ''motoristi'' imali vođstvo 3:0.

Prvu radost domaćem timu donio je Nikola Mojević u 19. minuti. Jovanović je izveo slobodan udarac s desne strane, golman Babović na kratko odbio loptu, na koju natrčava Mojević i nedbranjivo je šalje u nebranjeni dio mreže. U 26. minuti bilo je 2:0 za Famos. Ognjen Šehovac je izveo korner s desne strane, a još jednu odbijenu loptu je pokupio Popović i glavom sa sedam metara matirao Babovića. Na 3:0 povisio je bivši igrač Romanije Đorđe Jovanović nakon solo prodora u 41. minuti.

Mladi sastav Famosa je agresivno ušao i u nastavak utakmice, a plod takve igre bio je četvrti pogodak koji je postigao Đorđe Zubac. Marko Blagojević je u finišu utakmice pogodio za konačnih 4:1.

Famos – Romanija 4:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 Mojević (19), 2:0 Popović (26), 3:0 Jovanović (41), 4:0 Zubac (61), M.Blagojević (84), stadion: SC ''Vojkovići'', gledalaca: 150, sudija: Željko Latinović (Gradiška), pomoćnici: Siniša Radić (Laktaši) i Rodoljub stefanović (Gradiška), delegat: Vladan Simeunović (Dvorovi), žuti kartoni: Mičić, Vukadin (Romanija).
FAMOS: Maslovarić, Ristić, O.Šehovac, Ćeha, Popović, Mojević, Otović, Jovanović (od 89. Blažić), Bjelica (od 90. Vitković), Močević, Zubac (od 81. Stanković). Trener: Momčilo Stanić.
ROMANIJA: Babović, Novaković (od 57. Gutalj), Kreštalica, Pajević, Vukadin, Delipara, Mazić (od 46. Mičić), Aleksić, M.Blagojević, Šuka, Živković (od 46. N.Blagojević). Trener: Dragan Radović.

5. kolo Prve lige RS

U utakmicama 5. kola Prve lige RS postignuti su sljedeći rezultati: BOS. NOVI: Sloboda – Sloga (T) 1:3,  BIJELJINA: Radnik – Sloga (D) 1:0, TESLIĆ: Proleter – Drina 0:1, BANJA LUKA: BSK – Kozara 1:2, GACKO: Mladost – Ljubić 2:1, VOJKOVIĆI: Famos – Romanija 4:1.
FOČA: Sutjeska – Drina HE od 19,30.