Favoriti odradili formalnost
Poljacima za utjehu pobjeda

M. Maksimović

Barcelona, Juventus i Panathinaikos su ekipe koje su prve obezbjedile grupnu fazu takmičenja u Ligi prvaka. Barcelona je nakon visokih 4:0 u prvoj utakmici, u revanšu sebi dozvolila luksus minimalnog poraza.

Wisla je u revanš utakmici slavili sa nedovoljnih 1:0, golom Clebera u 52. minuti.

Juventus je u Slovačkoj također bio rasterečenih svih briga nakon sigurne pobjede u prvoj utakmici 4:0. U Bratislavi je Artmedia povela već u 14. minuti golom Fodreka. Juvenuts je uzvratio golom Amauria 11 minuta kasnije. Juventus se tako vratio na evropsku scenu nakon kaznene sezone u drugoj ligi odnosno povratka u Seriu A. Hasan Salihamidžić je utakmicu odgledao sa klupe.

Treća utakmica se igrala u Atini.Panathinaikos je u revanšu savladao Spartu, pobjedonosni gol je dijelo Souze u 90. minuti.