Fejzić i Aalen poraženi od Darmstadta, K'lauternu derbi kola

Jedan od derbija trećeg kola njemačke Cvajte igrali su K'lautern i Eintracht Braunschweig. Meč je okončan rezultatom 2:1 u korist domaćina.

Kruppke je u trećem minutu goste doveo u vodstvo, da bi preokret režirali Matmour i Srđan Lakić.

Ingolstadt je na domaćem terenu golovima Leckiea i Grosa porazio tim Furtka, dok je Darmstadt istim rezultatom bio bolji od Aalena.

Darmstadt je u vodstvo došao pogotkom Behrensa u 55. minutu, da bi konačnih 2:0 postavio Stroh – Engel iz penala dvadeset minuta prije kraja. Jasmin Fejzić na golu Aalena stajao je svih 90 minuta.