Finale LP za žene igra se u Minhenu
Ovosezonsko finale Lige prvaka za nogometašice bit će odigrano u Minhenu, objavila je danas Evropska nogometna federacija (UEFA).
Finalni meč bit će odigran 17. maja na Olimpijskom stadionu.
"Potrebne su nam utakmice na najvišem nivou, kao što je Liga prvaka, da bi dodatno unaprijedili ženski nogomet širom Evrope. Nadamo se velikom uspjehu finalnog meča i s nestrpljenjem očekujemo finaliste", izjavila je Steffi Jones, njemačka legenda ženskog nogometa.
Finalni meč počet će u 18 sati, a ovaj termin je izabran kako bi omogućio porodični dolazak gledatelja.
"UEFA bi bila sretna ako bi mogla da poveća broj navijača u ženskom nogometu, posebno kod mlađe populacije. Vjerujemo da će raniji početak utakmice omogućiti dolazak porodica i djece na stadion", izjavio je direktor takmičenja UEFA-e Giorgio Marchetti.
Nakon Getafea i Londona, München je treći grad koji će ugostiti finale Lige prvaka za nogometašice, otkako je u sezoni 2009./2010. ovo takmičenje zamijenilo ženski UEFA kup.
Prvi četvrtfinalni mečevi bit će odigrani 14. i 15. marta, a sastaju se: Malmö (Šve) - Frankfurt (Njem), Olympique Lyonnais (Fra) - Brøndby IF (Dan), Turbine Potsdam (Njem) - FC Rossiyanka (Rus) i Arsenal Ladies FC (Eng) - Göteborg FC (Šve).
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.