FK Velež na Tušnju osvojio prvi bod!

Bez golova u duelu starih rivala

M. Šljivak, foto: E. Dindić

Sloboda i Velež podijelili su bodove na Tušnju (0:0) u susretu 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Skromna je to utakmica bila, posebno u drugom poluvremenu, a na kraju je Velež osvojio svoj prvi bod u sezoni.

Velež je već u prvoj minuti mogao do gola. Nusmir Fajić prijeti, Lakić sigurno brani.

Otvoreno i oštro se igralo i u ostatku prvog poluvremena. Mujagić i Bekrić su u 22. minuti imali šanse za domaće, ali prvo Bobić brani, a Bekrić iz dobre pozicije loptu šalje preko gola.

Brandao devet minuta kasnije iskušava Lakića koji brani, da bi u 38. minuti Rođeni propustili dvije velike šanse da dođu do vodstva.

Prvo je nakon sjajne akcije Fajić pogodio stativu, a u nastavku akcije Mehmed Ćosić šalje loptu preko gola iz čiste pozicije.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi izdvojiti dobar šut Zeljkovića, ali ostalo je 0:0 na poluvremenu.

Uvodne minute nastavka pripadaju Tuzlacima. Domaći su kontrolisali igru, ali prave šanse nisu mogli da kreiraju.

Nije se moglo previše ljepote u igri vidjeti na Tušnju. Utakmica je bila izuzetno gruba, sudija Kaljanac je mahao kartonima, ali šanse su izostale.

Deset minuta prije kraja utakmica je i prekinuta zbog gašenja reflektora, prekid je trajao nekoliko minuta. Susret je nastavljen, golove nismo vidjeli, ali jesmo prečku Bekrića, no ostalo je 0:0.