FK Velež razbio FK Mladost i na sjajan način najavio drugi dio sezone

Rođeni uvjerljivi

M. Šljivak, foto: V. Bernadić

Velež je u pripremnom meču u Mostaru savladao Mladost Doboj Kakanj rezultatom 4:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga Velež je prvi zaprijetio u 10. minuti preko Fajića, ali iz izgledne situacije napadač Rođenih šutira pored gola.

Odmah je Mladost uzvratića. Bobić zaustavlja udarce Atajića i Hadžića i spašava svoj tim u ovim izglednim situacijama za goste iz Doboj Kaknja.

Otvorena igra viđena je i u nastavku meča. U 18. minuti Ovčina je u odličnoj šansi, ali je izblokiran u posljednji čas.

U finišu prvog poluvremena vidjeli smo i golove. U 35. minuti Nusmir Fajić pogađa za prednost Veleža od 1:0 nakon lijepe akcije Ćivića. Samo četiri minute kasnije 2:0 za Velež. Ovčina je sve sam napravio i pogodio je za povećanje prednosti domaćeg tima.

Tačku na prvo poluvrijeme stavio je Vehabović koji je lijepo pogodio za prednost Rođenih od 3:0 nakon 45 minuta igre.

Velež je u 52. minuti postigao i četvrti gol. Bukvić pravi veliku grešku, koristi je Brandao i pogađa za 4:0.

Mladost osam minuta kasnije također zabija. Marić koristi nešto lošiju reakciju odbrane Veleža i pogađa za 4:1.

Potom je Velež imao još nekoliko šansi za povećanje prednosti. Bilo je tu i pravih zicera, pogđen je i okvir gola, ali falilo je koncentracije napadačima domaćeg tima da potpuno potope goste iz Doboj Kaknja.

Domaći na kraju ipak slave pobjedu i na najbolji način su najavili drugi dio sezone u Premijer ligi BiH.

Pripremni meč:

Velež - Mladost 4:1

FK Velež: Bobić, Zvonić, Manev, Čosić, Ćivić, Hasanović, Pršeš, Ovčina, Vehabović, Brandao, Fajić.

FK Mladost: Bukvić, Nikolić N., Dujmović, Isaković, Nikolić M., Mirkov, Biber, Vazda, Marić, Hadžić, Atajić.

Zaprati FK Mladost Doboj Kakanj, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Mladost Doboj Kakanj Moje Teme

VELEZ
Allahu ekber
1 3
DanGraf
Cestitke Velezu na pobjedi. Velez ostaje i dalje drag gost u Doboju. A u Mostaru zna se. Mladosti idu bodovi u prvenstvu, a Velez bodovi u Kupu Semse Suljakovic. Prijateljski, po pola.