Francuzi osigurali baraž?
Prije godinu dana dva gola Malti zabili su Gouffran i Bellaid

"Trikolori" deklasirali Maltu

Uvjerljivom pobjedom, 5:0 nad selekcijom Malte, mlada reprezentacija Francuske nagovjestila je pulenima Branimira Tulića da ih, u utorak, čeka "pakao". Pobjedom protiv nas u Sarajevu, Francuzi su osigurali plasman u baraž za Evropsko prvenstvo, a zavisno od ostalih rezultata moguće je da izbore i direktan plasman.

Pitanje pobjednika riješili su već u prvom poluvremenu kada su golovima Remya u 5. i Gouffrana u 19. i 28. minuti vodili sa 3:0. "Vitezove" je sa dva gola u nastavku susreta dotukao novi napadač Monaka, Fredrik Nimani.

Zanimljivo je da će Francuzi u Sarajevo doputovati bez Yohana Gouffrana koji je u 30. minuti dobio crveni karton.

Danas se u okviru ove grupe, u Zenici, sastaju mlade selekcije BiH i Rumunije (17 sati), a ishod ove utakmice u mnogome će odlučiti o konačnom plasmanu u ovoj grupi. Kandidati za plasman na EP su Wels, Rumunija i Francuska. Najbolje šanse za direktan plasman ima selekcija Rumunije koja ima 14 bodova ali i dvije utakmice do kraja kvalifikacije. Današnja sa BiH i kući protiv Welsa, dok bi Francuzi pobjedom u Sarajevu osigurali baraž.

"Ne zamaramo se njihovim računicama. Daćemo sve od sebe da dostojno pariramo super jakim protivnicima. Za nas su utakmice u Zenici i Sarajevu izazov u kojima nemamo šta izgubiti. O Francuzima ćemo misliti nakon Rumuna, protiv kojih ćemo večeras pokušati ostati neporaženi. Nadam se da im možemo pomrsiti račune", istakao je jutros Branimir Tulić, selektor mlade reprezentacije BiH za SportSport.ba.