Gaković razočaran radom Apelacione komisije

O mnogim predmetima odlučivat će FIFA

Gaković razočaran radom Apelacione komisije

Adnan Beganović

U posljednjih nekoliko mjeseci Apelaciona komisija Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo imala je pune ruke posla, a njenim radom u najmanju ruku je razočaran zastupnik Admira Vladavića, Ajdina Maksumića i Srđana Savića, Goran Gaković.

Naime, Gaković je raočaran radom pomenute komisije, a u razgovoru za SportSport.ba je istakao da niti jedan predmet po pitanju apelacije za trojicu igrača Admira Vladavića, Ajdina Maksumića i Srđana Savića još uvijek nije riješen.

"Iako se činilo da će dolaskom nove garniture ljudi u FS BiH doći do poboljšanja rada svih struktura u savezu očigledno je da se to nije odnosilo na FS kantona Sarajevo. Naime u posljednja tri mjeseca nije riješen niti jedan predmet po pitanju apelacije za trojicu igrača i to Admira Vladavića, Ajdina Maksumića i Srđana Savića. Na uporne telefonske upite predsjedniku komisije FS kantona Sarajevo ,bilo moje ili od strane igrača,uvijek je bio isti odgovor, da je najbolje dogovoriti se sa klubovima", istakao je Gaković za SportSport.ba.

"Nesporna je činjenica da su se sva tri igrača pokušala već prije apelacije dogovoriti sa klubovima ali bezuspješno. Naime ovdje se očigledno radi o protekciji klubova sa sarajevskog kantona jer su ostali slučajevi protiv drugih klubova rješavani expresno, a zanimljivo je da je igrače zastupao predsjednik komisije g-din Fuad Čolpa, uz ne baš malu novčanu nadoknadu,  koji očigledno vodi brigu o klubovima sa svoga kantona dok će radi njegovih lobiranja i zastupanja igrača FK Sloboda iz Tuzle očigledno biti uskraćena za licencu za nastavak takmičenja. Većinu igrača koji su tužili Slobodu i dobili sporove upravo zastupa dotični predsjednik apelacione komisije". dodao je Gaković.

Predmeti idu na FIFA-inu arbitražnu komisiju

"Iako je zakonski rok za rješavanje predmeta 30 dana predmet Admira Vladavića je stajao bez rješenja još od početka novembra, Maksumić je zatražio apelaciju još u 2011. godini, dok je Srđan Savić 6. januara zatražio apelaciju i uredno uplatio 300 KM na ime troškova apelacione komisije. Niti jedan predmet do današnjeg dana nije riješen tako da će predmeti biti poslani na FIFA-inu arbitražnu komisiju. Na ovaj način ne želim niti ja niti igrači praviti bilo kakav pritisak radi rješenja predmeta u našu korist,zamolio bih samo predsjednika komisije nek riješi predmete u zakonskom roku, bilo na štetu igrača ili klubova,znači igrač koji je uplatio 300 KM na ime apelacije, baca novac uzaludno jer ga ne zastupa dotični advokat tj. predsjednik komisije", zaključio je Gaković.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.