Galata ponovo na +6 Fenerbahčeu

Turska Superliga, 25. kolo

Antalyaspor i Galatasaray upisali su pobjede u prve dvije odigrane utakmice 25. kola turske Superlige.

Antalya je na svom stadionu u Antaliji, rezultatom 2:1, bila bolja od Trabzona. Mehmet Boyraz je doveo domaće u vodstvo u trećoj minuti susreta. Gosti iz Trabzona poravnali su u 19. minuti preko Mustae Yumlua.

Ipak, domaćin je došao do sva tri boda u nastavu. Melih Gokcek je u 76. minuti postigao pobjedonosni gol iz penala.
Galatasaray se ponovo odmakao Fenerbahčeu na šest bodova. Slavili su izabranici Fatiha Terimau gostima kod Gaziantepspora (2:1). Strijelci za Galatu bili su Necati Ates, igrač koji je nakon pet godina igranja u Antaliji ponovo član istanbulskog kluba, te Šveđanin John Elmander.

Prethodno je Gaziantepspor poveo preko Bugarina Ivelina Popova u 50. minuti.