“Gaučosima” samo bod sa Paragvajem
Paragvaj je iznenadio Argentinu

Južnoafričke kvalifikacije za SP 2010.

Odigrane su četiri utakmice 7. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. godine. Zahvaljujući neočekivanom remiju u Argentini u duelu sa favorizovanim domaćinom Paragvaj je ostao na prvoj poziciji sa dva boda prednosti u odnosu na “gaučose”.
Paragvaj je poveo u 13. minutu autogolom Hajncea, a novi problem domaćinu dogodio se u 31. minutu kada je Karlos Tevez dobio drugi žuti karton. No, golom Serhija Aguera iz 61. minute ipak je osvojio vrijedan bod.

Pobjedu koja mu možda znači odlazak na Mundijal ostvario je Urugvaj na gostovanju u Kolumbiji. Strijelac je bio Eguren još iz 14. minuta.
Prvi trijumf u kvalifikacijama zabilježio je Peru protiv Venecuele (Alva u 39. minutu) dok je najubedljiviji bio Ekvador koji je sa 3:1 nadigrao Boliviju.

Rezultati
Peru - Venecuela 1:0, Kolumbija - Urugvaj 0:1, Ekvador - Bolivija 3:1, Argentina - Paragvaj 1:1. Nedjelja: Čile - Brazil