
Trener Bijelih dao svoje mišljenje
Od svih igrača Hajduka Gattuso ne dopušta da se priča o "najosjetljivijem": "Ostavimo ga na miru"
Gennaro Gattuso je prošao mnogo toga kao igrač, dok je kao trener vodio brojne velike klubove i vrlo dobro zna kako postupati sa fudbalerima, pogotovo onim najmlađim. Pokazao je to i nakon duela sa Fenerbahčeom.
Hajduk je u posljednjoj pripremnoj utakmici van Hrvatske ostvario veliku pobjedu, prije svega radi samopouzdanja pošto je sa 1:0 pobijeđen ni manje ni više nego Fenerbahče.
Bez obzira što se radilo o prijateljskom meču, pobjedi se ne gleda u zube pogotovo ako se u obzir uzme kvalitet protivnika kao i zvučno trenersko ime na klupi u liku jednog Josea Mourinha.
Gol vrijedan trijumfa postigao je 16-godišnji Bruno Durdov koji je za pobjedu zabio u 86. minuti te je tako produžio svoj san kroz koji prolazi.
Talentovani krilni fudbaler je već zabio nekoliko golova na priprema, a sjajan period te kandidaturu za početnu sezonu na startu sezone je krunisao golom protiv velikana iz Istanbula.
S obzirom da se radi o golobradom dečku koji još uvijek prolazi kroz osjetljiv period života gdje sebi ne smije dopustiti da ga ponese slava Gattuso je poslije susreta sa Fenerbahčeom napravio pravu stav.
Oglasi
Naime, talijanski trener je odlučno poručio da uopšte ne treba pričati o Durdovu već ga treba pustiti da se razvija na miru kako bi mu se skinuo eventualni pritisak s leđa.
''Nije dobro pričati samo o Brunu, tek je 2007. godište. Što manje pričamo, to će njemu biti bolje. Treba pričati o kompletnoj ekipi", rekao je Italijan te nastavio:
"U prvom poluvremenu smo se dosta mučili, ali izdržali smo njihov pritisak, linije su nam bile čvrste. A za Durdova, ponavljam, odličan je igrač, treba još puno raditi, a mi ga trebamo pustiti da se razvija u miru''.
Moglo bi se reći da Gattusove riječi izuzetno piju vode jer je mnogo mladih talenata koji su uslijed nagle slave ili dobrih priprema u nastavku karijere naglo nestali sa scene i nisu ispunili očekivanja.
Navijači Hajduka su definitivno prezadovoljin šta su vidjeli od Durdova, ali bi za novu nadu hrvatskog fudbala bilo od krucijalne važnosti da ne "pregori" prerano te da se nastavi razvijati u miru kao što je to rekao i Gattuso.
Oglasi
"Kao da treniram Real Madrid"
Osim o Durdovu Gattuso je privukao na sebe pažnju zbog još jedne izjave poslije trijumfa Hajduka nad Fenerbahčeom, tj. Splićane je uporedio sa Real Madridom.
''Vrlo je važno izgraditi mentalitet. Jako mi se sviđa ova ekipa, sretan sam s njima. To su igrači koji igraju sa znanjem i srcem. Ne možemo priuštiti igrače od 20 milioona eura, imamo ono što imamo."
"Možemo stvoriti igrače iz akademije ili poboljšati ove što imamo. U 21 dan odradili smo 33 treninga. Sada trebamo malo smanjiti intenzitet, jako sam zadovoljan s pripremama'', dodao je karizmatični trener i onda otkrio o čemu je pričao s Mourinhom.
''Nismo toliko pričali o Hajduku. Mourinho je bio iznenađen što sam došao u Hajduk, ali ja volim fudbal."
"Imam osjećaj kao da treniram Real Madrid, svaki dan naučim nešto novo. Radostan sam svako jutro što treniram ovu ekipu", zaključio je Talijan.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.