Nakon Splita Gattuso bio spreman za još jedan pakao, a onda se javila legenda: "Nipošto on"
Foto: Ante Cizmic / CROPIX

Odbijenica za Rina

Nakon Splita Gattuso bio spreman za još jedan pakao, a onda se javila legenda: "Nipošto on"

Edmir Škorić

Nakon neuspješne sezone s Hajdukom, Gennaro Gattuso spreman je za novi izazov i to u rodnoj Italiji.

Gattuso je prošlog ljeta stigao u Split, ali Italijan nije uspio da donese Hajduku titulu, pa je splitski tim na kraju završio kao treći iza Rijeke i Dinama.

Došlo je do sporazumnog raskida između njega i Splićana, a Gattuso je sada spreman da preuzme jednu od ekipa iz Serije A. Povezivao se sa sa Torinom, sada je na radaru Lazija.

Lazio je kultni tim iz Rima, ali atmosfera je slična kao i u Splitu, gdje navijači odavno čekaju na velike stvari, ali brzo gube strpljenje i često su skloni incidentima kada se stvari ne odvijaju onako kako žele.

Dakle, može se reći da bi Gattuso upao u još jedan pakao, ali Rino nije čovjek koji bježi od velikih izazova i stresnih situacija.

Oglasi

Uz Gattusa, kandidat je i mnogo iskusniji Maurizio Sarri, koji bi mogao da se vrati na Olimpico. Uprava kluba mora da donese pravu odluku, a mišljenja su podijeljena.

Legendarni bivši trener i igrač Lazija Giancarlo Oddi smatra da Gattuso ne bi bio najbolji izbor za klupu nebesko-plavih.

"Ako je izbor između njih dvojice, uzeo bih Sarrija, također i zbog iskustva. Jasno je da klub ne smije griješiti. Ovog ljeta ne bi trebalo biti prostora za pogrešku .Stoga, nipošto Gattuso ispred Sarrija", jasan je Oddi.

Lazio se, u svakom slučaju, čini orijentiranim prema Sarriju. I zato će izbor povratka u Serie A za Gattusa pasti na druge jednako važne klubove. Jedan od njih bi mogao biti Torino koji bi, nakon godine uspona i padova s ​​Vanolijem, mogao odabrati novog direktora, a to je Urbano Cairo, koji je otvorio audiciju za imenovanje novog trenera u Pijemontu.

Samo je pitanje trenutka kada će Gattuso ponovo imati klub. Do sada je vodio još Sion, Palermo, grčki OFI, Pisu, AC Milan, Napoli, Valenciju i Marseille.

Umjesto njega su u Hajduku odlučili dati šansu još jednom strancu, Gonzalu Garciji iz Istre. 41-godišnji stručnjak imao je sjajne rezultate s Istrom iz Pule. Privukao je ogromnu pažnju na sebe, pa su ga poželjeli Hajduk i Dinamo, a on izabrao da ide u Split.

Potražite više informacija na temu Serie A:

Garcia je imao dva mandata u Istri, a vodio je još portugalsku Aroucu i nizozemski Twente. Navijači Hajduka vjeruju da će njegov stil igre, koji se dosta razlikuje od Gattusovog, donijeti puno bolje rezultate.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najnovije vijesti